0_Македонија.ПорталПолитички партии

ЗСРМ: Иницијатива до Уставниот суд за одредби од Законот за судиите

Судско-буџетскиот совет согласно законот бил должен да врши исплата на додатоците на плата на судиите и за преостанатите месеци од кога се стапени во сила актите и од тие причини судиите своите права за заостанатите месеци можат да ги остварат преку поднесување на тужби. Ова е еден од заклучоците донесени од Работната група што беа поддржани на седница на Управниот одбор на Здружението на судии на РМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close