Дописници МКДОпштински вести

Зголемен интересот за игри на среќа во Делчево

Откако во Делчево во два наврати беа изгребани инстант лозови вредни 600.000 денари, нагло е зголемена побарувачката за инстант игрите на среќа. Според информациите на Вера Тричковска, вработена во едно од најсреќните уплатни места во Македонија, познато како ВЕРА НБ, по последните две добивки кои заедно изнесуваа околу 10.000 евра пораснал и бројот на купувачи на инстант лозовите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close