Видео изјаваПолитички партии

Земон: Барањето на Беса не го загрозува македонскиот идентитет

За првпат во историјата на независна Република Македонија и „другите“ етнички заедници застапени во преамбулата на Уставот ќе имаат пратеник, кој јавно ќе ги брани нивните запоставени интереси во изминатите 28 години, изјави на денешната прес конференција во Собранието на РМ, новиот пратеник Рубин Земон, кој доаѓа од редовите на Еѓипќаните.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close