СветСвет.Портал

Зариф: Иран ќе ја продолжи соработката со глобалните партнери за да ги неутрализира американските санкции

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф изјави денеска дека Иран ќе ја продолжи соработката со своите глобални партнери со цел да се неутрализираат американските санкции кон земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close