СветСвет.Портал

Заканувачки писма испратени до јапонски компании

Пратки со заканувачки писма и прав, за кој се претпоставува дека е калиум цијанид, се испратени на адреси на повеќе од десет јапонски компании, вклучувајќи и весници и производители на лекови, објавија локалните медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close