0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев посакува консензуален кандидат за претседател, а ВМРО-ДПМНЕ со јавен повик за кандидатури

Премиерот Зоран Заев е за консензуален претседателски кандидат, додека ВМРО-ДПМНЕ објави јавен повик за пријавување кандидатура до конвенцијата на партијата за избор на кандидат за претседател за изборите во 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close