0_Македонија.ПорталСервисни информации

Забрана за тешки моторни возила на планинските превои Буково и Ѓавато

Забрана за тешки моторни возила е воведена на патниот правец Ресен - Битола, на планинскиот превој Буково, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close