0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Забрана за камиони на превојот Стража

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила е воведена од 9 чаасот на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража поради интензивни врнежи од снег, соопшти ЈП „Македонијапат“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close