Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

За опозицијата писмото на Макрон до Французите е „голема диверзија“

Франуската опозција жестоко реагираше на писмото на шефот на државата до Франнцузите, во кое вети дека „гневот ќе го претвори во решенија", во пресрет на „големата национална дебата“ за излез од кризата со протестите на „жолтите елеци“, што зачпочнува утре, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close