Дописници МКДОпштински вести

За 20 отсто зголемена потрошувачката на вода во Крива Паланка поради ниските температури

Потрошувачката на вода во Крива Паланка е зголемена за дваесет отсто во периодот на поларни температури кои деновиве во текот на ноќта се спуштија и до 15 степени под нулата, информираат од Секторот водовод и канализација при Јавно претпријатие „Комуналец“ Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close