Дописници МКДОпштински вести

Во Велес регистрирани првите случаи на заболени од грип

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес во  изминатата недела биле регистрирани првите тројца заболени од грип. Како што информира за МИА, епидемиологот д-р Билјана Трајкова станува збор за лица во возрасната категоријата од 19 до 65 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close