Дописници МКДОпштински вести

Во Велес поради мразот, голем дел од тесните улици во високиот дел од градот се непроодни

Поради мразот кој настана по топењето на снегот голем дел од улиците во високите делови на ридовите во Велес се непроодни за сообраќај, а на нив пешаците отежнато се движат посебно во вечерните и рани утрински часови. Поради страв од паѓање и можност за скршеници, постарите граѓани од овие делови на градот со денови се заробени во своите домови и не можат да си купат ни основни прехранбени производи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close