Дописници МКДОпштински вести

Во тек пријавувањето за „Работнички спортски игри“ во Берово

Започна пријавувањето за спортскиот настан „Работнички спортски игри“ кој традиционално секоја година во Берово се организира на почетокот на февруари. Како што информира претставникот на општина Берово, Новица Печински, задолжен за техничкиот дел од организацијата на турнирот, пријавувањето за турнирот во мал фудбал започнува денеска, а ќе трае до 04. февруари 2019 година. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close