Дописници МКДОпштински вести

Во тек е пријавувањето за Богојавленскиот обичај во Крива Паланка

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление-Водици од Кумановско-Осоговската епархија, кривопаланечкото архиерејско намесништво ги повикаа сите заинтересирани граѓани кои ќе учествуваат во обичајот за извлекување на крстот од водите на Крива Река да се пријават во соборниот храм Св.Великомаченик Димитриј.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close