0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Во сообраќајната незгода кај село Псача причинета е само материјална штета

Нема жртви ниту повредени во сообраќајната незгода што се случи на магистралниот пат А2, Куманово - Крива Паланка. Според информациите од портпаролот на Секторот за внатрешни работи од Куманово, Живкица Чавдаревиќ, во незгодата е причинета само материјална штета.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close