0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитика

Во скопските поликлиники до 13 часот вакцинирани 829 деца со МРП

Во поликлиниките во Скопје денеска до 13 часот вкупно се вакцинирани 829 деца со МРП-вакцина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close