0_Македонија.ПорталДописници МКД

Во подем развојот на ловниот туризам во Пијанец 

Група од десетина искусни ловџии од Рача, Србија деновиве повторно ја посетија општина Делчево со цел продлабочување на соработката со делчевските ловџии. Во својство на домаќин, Александар Дончевски на кој ловот му е повеќе од хоби, вели дека во последно време се поголем е бројот на ловџии кои доаѓаат на лов по Пијанечките ловишта.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close