0_Македонија.ПорталДописници МКД

Во подем развојот на ловниот туризам во Пијанец 

Група од десетина искусни ловџии од Рача, Србија деновиве повторно ја посетија општина Делчево со цел продлабочување на соработката со делчевските ловџии. Во својство на домаќин, Александар Дончевски на кој ловот му е повеќе од хоби, вели дека во последно време се поголем е бројот на ловџии кои доаѓаат на лов по Пијанечките ловишта.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close