Граѓански секторДописници МКД

Во ОУ „Васил Главинов“ се подобруваат условите за престој на учениците со ограничена мобилност

Во основното училиште „Васил Главинов“ во Велес привршуваат работите околу адаптацијата на два тоалета за учениците со ограничена мобилност. Тоалетите се наоѓаат на првиот и вториот кат во десното крило на училишната зграда и се комплетно функционални и приспособени кон потребите на оваа група ученици.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close