0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДТема

Во Куманово ќе почне со работа Дневен центар за продолжен престој за ученици со пречки во развојот

Во Куманово наскоро ќе биде отвoрен Центар за продолжен престој на ученици со попреченост, опфатени во образованието во паралелките што функционираат во кумановското основно училиште „Браќа Миладиновци, за децата кои се опфатени во инклузивното образование и генерално за ученици со попреченост на подрачјето на градот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close