Дописници МКДОпштински вести

Во Крива Паланка одбележан Бадник

По литургијата во црковниот храм „Св.великомаченик Димитриј“ во Крива Паланка, на централниот градски плоштад се одржа прославата на Бадник во организација на локалната самоуправа и годинашниот кум, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close