Дописници МКДОпштински вести

Во Кичево се намалува бројот на корисници на социјална помош

Корисниците на социјална парична помош во Кичево од 26 декември до 28 јануари можеа да ги обноват документите за добивање помош, информираат денеска од Центарот за социјални работи во Кичево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close