ЕвропаЕвропа.Портал

Во Германија уапсени Ирачани кои планирале напад

Германската полиција денеска уапси тројца државјани на Ирак кои се осомничени дека планирале да извршат бомбашки напад.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close