Дописници МКДОпштински вести

Во декември во Тетовско 84 сообраќајни несреќи, нема загинати лица

Во последниот месец од минатата година на тетовското подрачје се регистрирани вкупно 84 сообрќајни несреќи, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски, посочувајќи дека во нив нема загинати лица, пет лица се со тешки телесни повреди, 31 лице со лесни, а во 54 сообраќајни несреќи се предизвикани само материјални штети.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close