Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Во 2018 изречени повеќе прекршочни казни од СВР Велес на подрачјето на Велес, Кавадарци и Неготино

Екипи на СВР Велес во текот на 2018 година според Законот за безбедноста на сообраќајот на патиштата на територијата на Велес изрекле 4712 прекршочни казни на возачи за непрописно возење, а што е за цели 60 проценти повеќе споредено со претходната 2017 година информира за МИА,Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close