Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ изврши противуставна и насилна промена на уставното име

СДСМ изврши незаконска, противуставна и насилна промена на уставното име на државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Close