Дописници МКДОпштински вести

Високите зони во Штип немаат вода за пиење поради дефект

Дефект на високонапонскиот кабел на локалитетот „Штипско езеро“ веќе втор ден ги остави без вода за пиење населбите во високите делови на Штип, како и индустриските зони. Директорот на ЈП „Исар“-Штип, Живко Тасев за МИА информира дека ова е втор дефект на овој кабел во рок од само седум дена, по што наместо негова поправка, во текот на денот ќе биде заменет.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close