Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Веста за премиерката Меј на Би-Би-Си проследена со снимка од бомбардери (видео)

За време на емитувањето на вестите на Би-Би-Си во 18 часот се случи грешка, која некои ја сметаат и за намерна, бидејќи информацијата за плановите на британската премиерка Тереза Меј за посета на Брисел беше проследена со слики од бомбардери од Втората светска војна.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close