0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Вештачка интелигенција победи двајца професионални гејмери

Програма на британската компанија „Дип мајнд" од областа на вештачката интелигенција успеа да победи против двајца професионални гејмери во игрите на „Стар Крафт 2", шах, Скрeбл и Го, објави списанието „Њу сајентист“. Според претставникот на компанијата, Дејвид Силвер, ова е прв пораз во историјата на

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close