0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Вештачка интелигенција победи двајца професионални гејмери

Програма на британската компанија „Дип мајнд" од областа на вештачката интелигенција успеа да победи против двајца професионални гејмери во игрите на „Стар Крафт 2", шах, Скрeбл и Го, објави списанието „Њу сајентист“. Според претставникот на компанијата, Дејвид Силвер, ова е прв пораз во историјата на

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close