Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вебер: Можно е одлагање на Брегзит ако Лондон достави план за продолжување на процесот

По одлуката на британскиот Парламент за отфрлање на Договорот за Брегзит, ЕУ би можела да се согласи на одлагање на истапувањето на Велика Британија од Унијата, доколку Лондон предложи план за продолжување на целиот процес, изјави кандидатот на Европската народна партија (ЕПП) за нов претседател на Еврокомисијата, Манфред Вебер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close