Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Украина ја тужи Русија поради инцидентот во Керчанскиот Теснец

Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот во Керчанскиот Теснец, изјави украинскиот заменик-министер за правда Иван Лишчина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close