БалканБалкан.Портал

Украдено оружје од воената база Пашалиман

Во албанската воена база Пашалиман, кај Валона, од магацин се украдени повеќе парчиња оружје и гранати.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close