0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод - Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close