0_Македонија.ПорталГраѓански секторСервисни информации

Укината забраната за камиони на патниот правец Струга-Ќафасан

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close