Дописници МКДОпштински вести

Ученици од Хрватска на зимување на Пониква

Во рамки на повеќегодишната соработка со месната управа на градот Крижевци од Република Хрватска, Општина Кочани и годинава обезбеди бесплатно зимување на Пониква за најдобрите ученици од крижевските основни училишта.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close