Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталСвет

Турција ќе побара од САД да ѝ ги предадат воените бази во Сирија

Турција ќе побара од американските претставници, САД да ѝ ги предадат своите воени бази во Сирија или да ги уништат, објави турскиот весник „Хуриет“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close