Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталСветСвет.Портал

Трамп и Ердоган разговараа за Сирија

Американскиот претседател Доналд Трамп и претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска разговараа телефонски за повлекувањето на војската на САД од Сирија и соработката за време на тој процес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close