Дописници МКДОпштински вести

Таравари ги враќа старите директори во училиштата

Локалната самоуправа деновиве врши смени на раководните кадри по училиштата. Засега се сменети се директорите на основните, а наскоро треба да бидат назначени и во средните општински училишта.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close