КошаркаРезултати

Тандемот Кари – Дурант го предводеше Голден Стејт до триумф над Клиперс

Лидерот во Западната конференција и бранител на трофејот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт, забележа победа на гостувањето кај Клиперси. „Воините“ до триумфот беа предводени од Стеф Кари со 28 и Кевин Дурант со 24 поени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close