БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи по состанокот на државниот врв кај американскиот амбасадор: Вообичаена средба

Косовскиот претседател Хашим Тачи по денешната средба на лидерите на косовските институции со американскиот амбасадор Филип Коснет, на која е разговарано за таксата од 100 отсто на увозот од Србија, изјави дека „таквите средби се вообичаени“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close