СветСвет.Портал

„Тајно сестринство“ во Австралија ја поддржува Саудијката Ал-Кунун

Четири жени во топлес денеска протестираа во Сиднеј во знак на поддршка на Саудијката Рахаф Мохамед Ал-Кунун, во момент кога Австралија почнува да го разгледува нејзиното барање за престој во земјата како бегалка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close