0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Студено утро, во Битола измерени -18 степени

Со измерени минус 18 степени најладно утрово беше во Битола. Под нулата се измерени и во Скопје-Петровец, Лазарополе, Тетово и Берово, -11 Прилеп, -10 Струмица, минус девет Демир Капија, минус осум Штип и Куманово, минус седум Скопје-Зајчев Рид, минус шест Крива Паланка, Охрид и Претор, минус три Гевгелија и нула во Дојран.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close