Дописници МКДОпштински вести

Стабилно нивото на водата во акумулациите во Источниот регион

Хидролошката состојба во источниот регион е стабилна и нема опасности од прелевање на вештачките акумулации што би ги загрозило земјоделските површини со поплави.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close