0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Спасовски откри спомен обележје на загинати полициски службеници во Радовиш

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов, пред Полициската станица во Радовиш денеска открија спомен обележје во чест на загинатите полициски службеници- Ерол Готак, Сашо Соколов и Коце Крстев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close