0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Сообраќајка на автопатот Гевгелија и Неготино, возилата се пренасочуваат

Поради случена сообраќајна незгода вечерва од 20:30 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, на местото викано „кај тунелот Т2“, помеѓу Гевгелија и Неготино, сообраќајот е во целосен прекин. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close