Дописници СветСветСвет.Портал

Сомнежи во изборните резултати во ДР Конго

Белгија и Франција се сомневаат во резултатите на претседателските избори во Демократска Република Конго, што ноќеска ги соопшти државната изборна комисија (ЦЕНИ) на оваа централноафриканска земја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close