Дописници МКДОпштински вести

Собрани 26 единици крв на првата крводарителска акција во Ранковце годинава

На крводарителската акција која се одржа денеска во село Петралица, општина Ранковце, собрани се дваесет и шест единици крв. Ова е прва акција годинава во организација на Црвениот крст на Република Македонија, општинска организација Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close