Дописници МакедонијаОпштински вести

Собрани 26 единици крв на првата крводарителска акција во Ранковце годинава

На крводарителската акција која се одржа денескa во село Петралица, општина Ранковце, собрани се дваесет и шест единици крв. Ова е прва акција годинава во организација на Црвен крст на Република Македонија, општинска организација Крива Паланка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Close