Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДСторија

Со енергија од сонцето се цртаат урбанистички планови во Кавадарци 

Со енергија од сонцето се цртаат урбанистички планови во Кавадарци,  проектантското биро на Трајче Грков, веќе неколку години се храни со електрична енергија од сончевите зраци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close