Дописници МКДОпштински вести

Со берење бадникарски гранчиња започнаа подготовките за Бадник во Ранковце

Со берење бадникарски гранчиња во месноста Ветуница во атарот на општина Ранковце попладнево, започнаа подготовките за прославата на Бадник во оваа општина, информира градоначалникот на Ранковце, Ивица Тошевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close