0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Снегот го отежна патниот сообраќај, забрани за камиони на дел од патиштата

Снежните врнежи го отежнаа патниот сообраќајот, кој се одвива по  претежно влажни коловози, во западните делови од државата со остатоци од кашест снег, а на дел од патиштата со забрани за камиони и намалена видливост. На Меѓународниот аеродорм Скопје се реализираат предвидените полетувања и слетувања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close